Starší žiaci | sezóna 2015/16 | kód súťaže: BASZ

• Vekové kategórie pre účasť:
Starší žiaci - ročníky nar. 2001 a 2002 a mladší žiaci - ročník nar. 2003 a 2004.
• Spôsob súťaže:
Každý s každým (turnajovo). Počet kôl (dvojkolovo). Každé družstvo – organizátor je povinný organizovať domáci turnaj pre súťaž v schválenej hale pre starších žiakov, na svoje náklady.
• Hodnotenie výsledkov:
Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sa družstvu do tabuľky prideľujú 2 body, za remízu v riadnej hracej dobe sa družstvu do tabuľky prideľuje 1 bod, za prehru v riadnej hracej dobe nezíska družstvo žiadne body a prideľuje sa mu do tabuľky 0 bodov. Pri dosiahnutí rozdielu skóre 15 gólov (príklad 23:8), bude zápas predčasne ukončený pre veľkú prevahu. Zobrazenie aktuálnych výsledkov na stránke http://statistiky.szfb.sk/.
• Individuálne štatistiky hráčov:
• Hrací čas:
3 x 15 min. hrubý čas, 2 x 3 min. prestávka, minimálny čas na jedno stretnutie je 70 minút. Čas sa nezastavuje. Posledné 3 minúty poslednej tretiny sa hrajú na čistý čas. Čas sa zastavuje pri strelení gólu, vylúčení, trestnom strieľaní, time-oute, zranení, technických problémoch, mimoriadnom prerušení (trojitý signál). Vo všetkých stretnutiach usporiadateľ umožní družstvám minimálne 5-minútovú rozcvičku na pripravenom ihrisku; (t.j. vstup na pripravené ihrisko najneskôr 5 minút pred zápasom). Usporiadateľ turnaja je povinný sprístupniť priestor športovej haly 30 minúť pred začiatkom prvého stretnutia. Usporiadateľ je povinný mať pripravené ihrisko 30 minút pred začiatkom prvého stretnutia.
• Hrací deň:
Pokiaľ nie je uvedené inak je hracím dňom stretnutia nedeľa v rámci prideleného víkendu.
• Povolené časy začiatkov zápasov:
Začiatok prvého zápasu turnaja je najskôr o 8:00 hod., začiatok posledného zápasu turnaja je najneskôr o 18:00 hod. V prípade dohrávky počas pracovného týždňa začiatok zápasu je najskôr o 15:00 hod., najneskôr o 18:00 hod.
• Postup a zostup:
Zo súťaže sa postupuje na M-SR v zmysle schváleného postupového kľúča. Zo súťaže sa nezostupuje.
• Oficiálna loptička:
Loptička bielej farby schválená IFF.
• Hracia plocha:
Minimálny rozmer 32 m x 16 m, maximálny rozmer 36 m x 18 m (počet hráčov na ihrisku 5+1);
Na ihrisku sú vyznačené bránkoviska podľa pravidiel florbalu. Pri minimálnom a maximálnom rozmere hracej plochy je nutné vyznačiť bránkovú čiaru 2,5 m od zadného mantinelu. Organizátor vyznačí malé aj veľké bránkovisko podľa minimálneho a maximálneho rozmeru hracej plochy.
• Trénerské vedenie a vedenie družstva:
Tréner s licenciou sa odporúča, vyškolený vedúci družstva povinný.
Bratislavský región                               19101000XX
(na posledné dve miesta XX treba dať číslo klubu napr.: klub má číslo 20 napíše sa VS: 9101001020)
• Odmena rozhodcovi:
Dvaja licencovaní rozhodcovia SZFB na zápas, odmena 5,00 € netto jeden rozhodca.
Náklady na rozhodcov v celej súťaži vypláca v hotovosti organizátor zápasu, turnaja pred začiatkom príslušného zápasu priamo rozhodcom!!! V zmysle Súťažného poriadku v prípade, ak sa zápas neuskutoční z akéhokoľvek dôvodu, organizátor je povinný vyplatiť rozhodcom zápasu odmenu vo výške 50% sumy stanovenej riadiacim orgánom.
• Zabezpečenie rozhodcov:
Zabezpečuje KRD SZFB pre príslušný región.
• Bránky:
IFF – certifikovaný rozmer 160 cm x 115 cm.
• Mantinely:
Na každom turnaji, zápase povinnosť hrať zápasy na certifikované mantinely – IFF.
• Organizátor turnaja:
Každý organizátor organizuje zápas, turnaj podľa Rozpisu súťaže príslušného regiónu.
Každý organizátor zabezpečí športovú halu podľa Rozpisu súťaže príslušného regiónu.
• Organizátor turnaja – vymedzenie priestoru pre divákov:
Ak nie je v hale tribúna alebo iný priestor vymedzený pre divákov, dostatočným spôsobom vymedziť priestor, za ktorý sa nesmie divák priblížiť k ihrisku. Tento priestor by mal byť vzdialený minimálne 3 m od hracej plochy (mantinelov a striedačiek). Po dobu zápasu zabrániť vstupu divákom do priestoru hracej plochy.
• Organizátor turnaja – schôdzka s rodičmi:
Minimálne jedenkrát za sezónu vykonať schôdzku s rodičmi s dôrazom na vhodnosť správania pri stretnutiach.
• Originál zápis o stretnutí posielať:Najbližší pracovný deň po dni konania stretnutia posiela organizátor zápasu na adresu sekretariátu SZFB:
Slovenský zväz florbalu
Junácka 6
832 80 Bratislava
Slovenská republika
• Hlásenka:
Hlásenku o zápase, turnaji je potrebné zadať do informačného systému s vyplnenými všetkými údajmi.
Hlásenku o zápase, turnaji je usporiadateľ stretnutia povinný zadať do informačného systému najneskôr 30 dní pred zápasom.
• Zodpovedná osoba za súťaž, štatistiky súťaže:
Sekretár príslušného regiónu.
• Ostatné ustanovenie:
Riadiaci orgán súťaže je oprávnený, mimo ustanovenia Súťažného poriadku, v priebehu súťaže vykonávať upresňujúce vysvetlenia ustanovení predpisu súťaže. Hrá sa na území SR.
• Dodatočné ustanovenie:
Minimálny počet hráčov družstva (5+1), ktoré sa musia dostaviť na stretnutie.
• Termín, miesto Majstrovstiev Slovenska v kategórii starší žiaci:
Určí komisia mládeže v mesiaci máj – jún príslušného kalendárneho roka.
• Vypĺňanie tlačeného zápisu:
Podľa pokynov pre vyplňovanie Zápisu o stretnutí SZFB.
• Vypĺňanie základného elektronického zápisu:
Základný on-line prenos obsahuje iba výsledok (vrátane tretín a predĺženia) zápasu. Usporiadateľ zápasu má za povinnosť
bezodkladne po zápase, resp. po turnaji zadať výsledok do systému ISF.
• Vypĺňanie technického elektronického zápisu:
Technický on-line prenos obsahuje udalosti v plne miere generované systémom ISF a ďalej manuálne udalosti (zostava
družstiev, góly, asistencie, tresty, výsledok, atď.). Usporiadateľ zápasu, turnaju je povinný vyplniť technický on-line prenos do 24.00 hodiny v deň konania zápasu.