Dorastenci | sezóna 2015/16 | kód súťaže: BADo

• Vekové kategórie pre účasť:
Dorastenci - ročníky nar. 1999 a 2000 a starší žiaci - ročník nar. 2001 a 2002.
• Spôsob súťaže:
Každý s každým (doma a vonku). Počet kôl (dvojkolovo). Každé družstvo – organizátor je povinný organizovať svoj domáci zápas pre súťaž v schválenej hale pre dorastencov, na svoje náklady.
• Hodnotenie výsledkov:
Za víťazstvo v riadnej hracej dobe sa družstvu do tabuľky prideľujú 2 body, za remízu v riadnej hracej dobe sa družstvu do tabuľky prideľuje 1 bod, za prehru v riadnej hracej dobe nezíska družstvo žiadne body a prideľuje sa mu do tabuľky 0 bodov. Pri dosiahnutí rozdielu skóre 15 gólov (príklad 23:8), bude zápas predčasne ukončený pre veľkú prevahu. Zobrazenie aktuálnych výsledkov na stránke http://statistiky.szfb.sk/.
• Individuálne štatistiky hráčov:
• Hrací čas:
3 x 20 min. hrubý čas, 2 x 3 min. prestávka, minimálny čas na jedno stretnutie je 90 minút. Čas sa nezastavuje. Posledné 3 minúty poslednej tretiny sa hrajú na čistý čas. Čas sa zastavuje pri strelení gólu, vylúčení, trestnom strieľaní, time-oute, zranení, technických problémoch, mimoriadnom prerušení (trojitý signál). Vo všetkých stretnutiach usporiadateľ umožní družstvám minimálne 15-minútovú rozcvičku na pripravenom ihrisku; (t.j. vstup na pripravené ihrisko najneskôr 20 minút pred zápasom). Usporiadateľ turnaja je povinný sprístupniť priestor športovej haly 25 minúť pred začiatkom stretnutia. Usporiadateľ je povinný mať pripravené ihrisko 30 minút pred začiatkom prvého stretnutia.
• Hrací deň:
Pokiaľ nie je uvedené inak je hracím dňom stretnutia sobota v rámci prideleného víkendu.
• Povolené časy začiatkov zápasov:
Začiatok prvého zápasu turnaja je najskôr o 8:00 hod., začiatok posledného zápasu turnaja je najneskôr o 18:00 hod. V prípade dohrávky počas pracovného týždňa začiatok zápasu je najskôr o 16:00 hod., najneskôr o 19:00 hod.
• Postup a zostup:
Zo súťaže sa postupuje na M-SR v zmysle schváleného postupového kľúča. Zo súťaže sa nezostupuje.
• Oficiálna loptička:
Loptička bielej farby schválená IFF.
• Hracia plocha:
40 m x 20 m podľa pravidiel florbalu (počet hráčov na ihrisku 5+1). Na ihrisku sú vyznačené bránkoviska podľa pravidiel florbalu.
• Trénerské vedenie a vedenie družstva:
Tréner s licenciou sa odporúča, vyškolený vedúci družstva povinný.
Bratislavský región                               19101000XX
(na posledné dve miesta XX treba dať číslo klubu napr.: klub má číslo 20 napíše sa VS: 9101001020)
• Odmena rozhodcovi:
Dvaja licencovaní rozhodcovia SZFB na zápas, odmena 8,00 € netto jeden rozhodca.
Náklady na rozhodcov v celej súťaži vypláca v hotovosti organizátor zápasu, turnaja pred začiatkom príslušného zápasu priamo rozhodcom!!! V zmysle Súťažného poriadku v prípade, ak sa zápas neuskutoční z akéhokoľvek dôvodu, organizátor je povinný vyplatiť rozhodcom zápasu odmenu vo výške 50% sumy stanovenej riadiacim orgánom.
• Zabezpečenie rozhodcov:
Zabezpečuje KRD SZFB pre príslušný región.
• Bránky:
IFF – certifikovaný rozmer 160 cm x 115 cm.
• Mantinely:
Na každom turnaji, zápase povinnosť hrať zápasy na certifikované mantinely – IFF.
• Organizátor zápasu:
Každý organizátor organizuje zápas podľa Rozpisu súťaže príslušného regiónu.
Každý organizátor zabezpečí športovú halu podľa Rozpisu súťaže príslušného regiónu.
• Organizátor turnaja – vymedzenie priestoru pre divákov:
Ak nie je v hale tribúna alebo iný priestor vymedzený pre divákov, dostatočným spôsobom vymedziť priestor, za ktorý sa nesmie divák priblížiť k ihrisku. Tento priestor by mal byť vzdialený minimálne 3 m od hracej plochy (mantinelov a striedačiek). Po dobu zápasu zabrániť vstupu divákom do priestoru hracej plochy.
• Organizátor turnaja – schôdzka s rodičmi:
Minimálne jedenkrát za sezónu vykonať schôdzku s rodičmi s dôrazom na vhodnosť správania pri stretnutiach.
• Originál zápis o stretnutí posielať:
Najbližší pracovný deň po dni konania stretnutia posiela organizátor zápasu na adresu sekretariátu SZFB:
Slovenský zväz florbalu
Junácka 6
832 80 Bratislava
Slovenská republika
• Hlásenka:
Hlásenku o zápase, turnaji je potrebné zadať do informačného systému s vyplnenými všetkými údajmi.
Hlásenku o zápase, turnaji je usporiadateľ stretnutia povinný zadať do informačného systému najneskôr 30 dní pred zápasom.
• Zodpovedná osoba za súťaž, štatistiky súťaže:
Sekretár príslušného regiónu.
• Ostatné ustanovenie:
Riadiaci orgán súťaže je oprávnený, mimo ustanovenia Súťažného poriadku, v priebehu súťaže vykonávať upresňujúce vysvetlenia ustanovení predpisu súťaže. Hrá sa na území SR.
• Dodatočné ustanovenie:
Minimálny počet hráčov družstva (5+1), ktoré sa musia dostaviť na stretnutie.
• Termín, miesto Majstrovstiev Slovenska v kategórii dorastenci:
Určí komisia mládeže v mesiaci máj – jún príslušného kalendárneho roka.
• Vypĺňanie tlačeného zápisu:
Podľa pokynov pre vyplňovanie Zápisu o stretnutí SZFB.
• Vypĺňanie základného elektronického zápisu:
Základný on-line prenos obsahuje iba výsledok (vrátane tretín a predĺženia) zápasu. Usporiadateľ zápasu má za povinnosť
bezodkladne po zápase, resp. po turnaji zadať výsledok do systému ISF.
• Vypĺňanie technického elektronického zápisu:
Technický on-line prenos obsahuje udalosti v plne miere generované systémom ISF a ďalej manuálne udalosti (zostava
družstiev, góly, asistencie, tresty, výsledok, atď.). Usporiadateľ zápasu, turnaju je povinný vyplniť technický on-line prenos do 24.00 hodiny v deň konania zápasu.